Hledám novou práci

Hledání práce může být náročné a vyžadovat hodně času a úsilí. Existuje mnoho kroků, které musí uchazeč podniknout, jako je procházení inzerátů, čekání na odpovědi a účast na pohovorech. Existují však způsoby, jak si tento proces usnadnit a zefektivnit.

Hledání zaměstnání pomocí specializovaných serverů

V dnešní digitální době se většina lidí obrací při hledání práce především na internet. Existuje mnoho specializovaných webových stránek, jako je celorepublikový portál Jobs.cz, prace.cz a spousta dalších.

Zajímavou možností jsou lokální pracovní weby jako www.pracebrigadyprostejov.cz, které nabízejí jak dlouhodobé, tak krátkodobé pracovní příležitosti pro Prostějov a okolí. Oproti celorepublikovým portálům mají výhodu lokálnosti. Na těchto webech najdete především místní firmy a je mnohem větší šance, že najdete vhodnou nabídku v blízkosti svého bydliště.

Využijte možnosti sociálních sítí

Dnes nabízí mnoho firem nová pracovní místa přes své facebookové stránky nebo přes různé pracovní facebookové skupiny. Na Facebooku totiž existují specializované skupiny pro pracovní inzerci, ale také skupiny pro všechny od účetních až po řidiče kamionů a učitele.

Důležitou sociální sítí, kterou byste měli sledovat, je LinkedIn. Vytvořte si profesionální profil, který poskytne potenciálním zaměstnavatelům a pracovníkům v oblasti lidských zdrojů více informací o vás. Sledujte oblíbené firmy, jejich nabídky a příspěvky a navažte kontakt s lidmi, kteří by mohli mít více informací o dostupných pracovních příležitostech.

Hledání zaměstnání v terénu

Úřady práce

Úřady práce nabízejí službu hledání zaměstnání, ale je důležité mít na paměti, že spoléhat se pouze na ně nemusí být zcela úspěšné. Úředníci se snaží najít práci pro uchazeče, ale často se stává, že kvalifikace uchazeče nesplňuje přesně požadavky dané pozice.

Personální agentury

Uchazeči mají možnost obrátit se na personální agentury. Ty, které jsou seriózní a mají akreditaci od ministerstva práce a sociálních věcí, nevybírají žádné poplatky od jednotlivců. Personální agentury disponují databázemi s stovkami až tisíci kandidáty, které průběžně nabízejí zaměstnavatelům pro dlouhodobé i krátkodobé smlouvy.

Kvalita inzerovaných pracovních míst a rychlost komunikace se zájemci o práci se u jednotlivých agentur může lišit. Pro úspěch budete potřebovat kvalitně zpracovaný životopis a reference, a samozřejmě trochu štěstí.

U personálních agentur pravděpodobně budete muset projít pohovorovým procesem před tím, než se dostanete na pohovor do společnosti. V dnešní době je trend v podobě rozhovoru přes telefon nebo různé online platformy.

Přímý kontakt se zaměstnavateli

Další způsob hledání nového zaměstnání je přímý kontakt s konkrétními společnostmi, u kterých byste rádi pracovali. Většina firem uvádí informace o volných pozicích na svých webových stránkách (v nabídce kariéra, aktuálně nebo volné pozice).

Sledujte e-maily a berte neznámá telefonní čísla

Podařilo se vám odeslat několik životopisů s motivačními dopisy a teď je řada na personalistech, než si přečtou materiály a ozvou se. Ve většině případů se ozvou do dvou týdnů, ale může se stát, že jim to zabere delší čas podle počtu dalších přihlášek nebo v období dovolených. Po odeslání životopisů si nezapomínejte kontrolovat své e-mailové schránky a především s nevyžádanou poštou nebo složkou “hromadná”. Může se stát, že pozvánka na pohovor může skončit ve spamu.

Je také možné, že vám bude volat cizí neznámé číslo, což může být personalista, aby se zeptal na nějaké upřesňující informace nebo se domluvil s vámi na termín pohovoru. Není tedy dobrý nápad odmítat cizí neznámá čísla. Pokud tedy nemůžete hovor přijmout, zavolejte co nejdříve zpět.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv cestu hledání práce, je důležité být vytrvalý a nepolevit po prvním neúspěchu.

Leave your thoughts


Spravujeme facebookovou skupinu s nabídkami práce na Prostějovsku. Pravidelně do ní přidáváme nové pracovní pozice v Prostějově a okolí. Připojte se ke skupině a Facebook vám naservíruje aktuální pracovní nabídky.
Facebooková skupina
s nabídkou práce

Práce v obcích na Prostějovsku

Členění nabídek práce dle skutečného místa výkonu zaměstnání v prostějovském regionu.

Brigády na Prostějovsku

Členění brigád dle skutečného místa výkonu v prostějovském regionu.

Pracovní obory

Zaměstnavateli nabízená volná místa na Prostějovsku rozčleněná dle oborů činnosti.

Práce pro specifické skupiny pracovníků

Nabídka pracovních míst pro specifické skupiny zaměstnanců, které mají určité časové, zdravotní či jazykové omezení.

Požadavky na práci

Nabídka zaměstnání pro pracovníky, kteří mají specifické požadavky na pracovní podmínky.

Články & zprávy

Představení zaměstnavatelů na Prostějovsku, tipy na zajímavé pracovní pozice a příležitosti. Aktuality z Prostějova a okolí. Zprávy a informace týkající se práce a zaměstnání.

Jak napsat motivační dopis

Všechny články, Rady a tipy

Jak napsat motivační dopis Motivační dopis se v posledních letech změnil z obšírných esejí na krátké průvodní zprávy. Jeho hlavním...

Číst více >

Hledám novou práci

Všechny články, Rady a tipy

Hledám novou práci Hledání práce může být náročné a vyžadovat hodně času a úsilí. Existuje mnoho kroků, které musí uchazeč...

Číst více >

Jak se připravit na pohovor

Všechny články, Rady a tipy

Jak se připravit na pohovor? Během pohovoru je cílem personalisty získat co nejvíce informací o Vás, Vašich zkušenostech, schopnostech, a...

Číst více >

Studium a výuka jazyků v Prostějově

Všechny články, Dění ve městě, Rady a tipy, Ostatní články

Možnosti studia jazyků v Prostějově... Se zvýšením jazykové kvalifikace vám v Prostějově může pomoci řada jazykových škol a lektorů.  Dobrý...

Číst více >

Pracovní příležitosti na Prostějovsku

Všechny články, Zajímavé pracovní příležitosti, Dění ve městě, Rady a tipy, Ostatní články

Hledání práce v Prostějově a v okrese Prostějov Pokud žijete v Prostějově, Plumlově, Konicích nebo v Kostelci na Hané, zcela...

Číst více >

Facebookové skupiny v Prostějově a okolí

Všechny články, Zajímavé pracovní příležitosti, Dění ve městě, Rady a tipy, Ostatní články

Připojte se do Facebookových skupin na Prostějovsku V Prostějově spravujeme facebookové skupiny, které vám pomohou získat lepší práci  a zvýšit jazykové...

Číst více >

Nejlepší překladatelé a tlumočníci v Prostějově a okolí

Všechny články, Dění ve městě, Rady a tipy, Ostatní články

Nejlepší překladatelé a tlumočníci na Prostějovsku ... Pracovníci z oddělení HR často nejen přijímají nové zaměstnance, ale najímají překladatele, tlumočníky...

Číst více >

Nabídky práce na Prostějovsku. Přehled pracovních příležitostí pro všechny, kteří chtějí pracovat v místě bydliště. 

Kontaktujte nás

Práce v místě bydliště z.s.
zapsaný spolek
mistni-prace.webnode.cz
info@pracebrigadyprostejov.cz